Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli za granicą, sprzedawali w Polsce

Data publikacji 16.11.2009

Funkcjonariusze CBŚ i mazowieckiej komendy rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami sprzętu budowlanego oraz samochodów z Anglii, Niemiec i Francji. Zatrzymano 10 osób, mieszkańców Radomia i okolic. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze CBŚ i kryminalni z mazowieckiej komendy wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Radomiu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Członkowie tej grupy zajmowali się kradzieżami sprzętu budowlanego oraz samochodów z Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec, a następnie na podstawie podrobionych dokumentów wprowadzali je do obrotu w Polsce.

W ręce funkcjonariuszy wpadło 10 osób. Wszyscy to mieszkańcy Radomia i okolic w wieku od 25 do 40 lat. Zatrzymani usłyszeli zarzuty, między innymi: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, paserstwa i fałszowania dokumentów. Wobec trzech osób zastosowano tymczasowy areszt. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci znaleźli i zabezpieczyli sprzęt budowlany znanych firm oraz luksusowe samochody o łącznej wartości ponad 3 milionów złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(źródło: KWP w Radomiu)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.44 MB)

Powrót na górę strony