Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili 9 ton tytoniu bez akcyzy

Data publikacji 16.11.2009

Dolnośląscy policjanci zabezpieczyli 9 ton przemycanego tytoniu. Towar bez akcyzy przewożony był TIR-em. Mężczyzna przewożący tytoń wpadł podczas kontroli drogowej. Straty na szkodę Skarbu Państwa szacuje się na blisko 2 miliony złotych.

Na terenie powiatu oławskiego, na autostradzie A-4 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego TIR-em. Podczas kontroli, policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Izby Celnej, w kontenerze znaleźli około 9 ton tytoniu bez akcyzy. Towar popakowany był w 100-kilogramowe kartony.

Kierując to 51-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Mężczyzna został zatrzymany, a samochód wraz z ładunkiem zabezpieczono. Towar przeznaczony był do produkcji papierosów lub dalszej sprzedaży luzem. Straty na szkodę Skarbu Państwa szacuje się na blisko 2 miliony złotych.

Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd był transport i gdzie miał trafić. Zatrzymanemu mężczyźnie za czyn, którego się dopuścił grozi teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

 

Powrót na górę strony