Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekając potrącił policjantów

Data publikacji 16.11.2009

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który przewoził narkotyki. Podczas próby zatrzymania usiłował on przejechać interweniujących policjantów. Do tego kierował pod wpływem narkotyków. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

13 listopada chwilę przed 23:00 policjanci zauważyli srebrne audi, którym miał poruszać się obserwowany od dłuższego czasu handlarz narkotyków. Samochód jechał od strony Warszawy. Funkcjonariusze zorganizowali zasadzkę i próbowali zatrzymać auto do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu samochodu, ruszyli w jego stronę. Kierujący opuścił szybę, zauważył wówczas, że na pomoc mundurowym przybyli policjanci po cywilnemu. Wtedy wrzucił bieg i gwałtownie ruszył w prosto w stronę funkcjonariuszy. Jeden z policjantów zdołał jednak odskoczyć i chwycić za kierownicę uciekającego pojazdu. Po kilku metrach samochód zatrzymał się na przeciwległym pasie ruchu. Kierowca i pasażer nie reagowali na wezwanie do opuszczenia pojazdu, a samochód miał przyciemniane szyby i trudno było stwierdzić ile osób znajduje się w audi. Policjanci zmuszeni byli do wybicia szyb i wyciągnięcia mężczyzn przy zastosowaniu chwytów obezwładniających.

Jak się okazało, w samochodzie było dwóch mężczyzn i pasierbica jednego z nich. Przy prowadzącym pojazd policjanci zabezpieczyli 160 działek handlowych heroiny. Ponadto okazało się, że kierowca prowadził będąc pod wpływem środków odurzających. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a policjanci przeszukali jego mieszkanie. Tam znaleźli i zabezpieczyli 5 tys. zł na poczet przyszłych kar.

Poszkodowani w wyniku interwencji policjanci trafili na obserwację do szpitala. Jeden z policjantów udzielił także pierwszej pomocy medycznej 8-latce, która była w szoku po całym zdarzeniu a także doznała lekkich obrażeń.

Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Należał do 29-letniego pasażera, który sam nie mógł kierować, gdyż utracił prawo jazdy za kierowanie na „podwójnym gazie”.
Zatrzymany 33-letni mieszkaniec Łodzi był dobrze znany policjantom. Odpowiadał już wcześniej za handel i posiadanie narkotyków a także za włamania. Usłyszał już 5 zarzutów, w tym za handel narkotykami i czynną napaść na policjantów. Grozi mu do 10 lat więzienia. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

(źródło: KWP w Łodzi)

Powrót na górę strony