Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kanał przerzutowy narkotyków z Holandii zlikwidowany

Data publikacji 16.11.2009

Policjanci z CBŚ zlikwidowali pięcioosobową grupę handlarzy i przemytników narkotyków z Holandii. Kurierzy wpadli z narkotykami na granicy w Świecku. Specjalnie szkolony pies celników w kole zapasowym jednego z aut znalazł 3 kg marihuany. Jej czarnorynkową wartość szacuje się na 60 tys.zł.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zajmowali się zidentyfikowaniem przemytników i handlarzy narkotykowych od pół roku. Ich uwagę zwrócił 25-letni Maciej C. z Poznania. Mężczyzna pomimo tego, że aktualnie toczy się przeciwko niemu sprawa w sądzie, a w przeszłości odpowiadał za przestępstwa kryminalne, narkotykowe, nadal zajmował się handlem narkotykami. Napływające do policjantów zajmujących się tą sprawą informacje wskazywały, że Maciej C. może sprzedawać narkotyki w ilościach hurtowych.

W trakcie prowadzenia sprawy funkcjonariusze CBŚ ustalili, że narkotyki są przemycane z Holandii. Ustalili również kim są kurierzy i kiedy będzie następny transport. Wówczas zorganizowano zasadzkę i akcję zatrzymania wszystkich powiązanych z tą sprawą podejrzanych. W nocy policjanci z CBŚ i KWP w Poznaniu oraz funkcjonariusze Izby Celnej zatrzymali na granicy w Świecku dwa samochody. Podczas przeszukania aut, specjalnie szkolony pies celników znalazł w kole zapasowym jednego z aut ukryte narkotyki. Były to paczki zawierające łącznie 3 kg. marihuany. Czarnorynkowa wartość tych narkotyków jest oceniana na około 60 tys. zł. Trzej mężczyźni jadący fordem modeno i land roverem zostali zatrzymani. Za kratki trafił Krzysztof B. Dariusz S. i Krzysztof M. Co ciekawe ten ostatni kilka lat temu był karany w Anglii za przemyt narkotyków i siedział za to w więzieniu.

W tym samym czasie w Poznaniu i okolicach policjanci zatrzymywali kolejne osoby zamieszane w proceder. W ręce policjantów CBŚ wpadł hurtownik Maciej C. od którego zaczęła się cała sprawa oraz Agnieszka M. u której podczas przeszukania policjanci znaleźli amfetaminę.

Wszystkim zatrzymanym za przemyt i handel narkotykami grozi do 5 lat więzienia.

(źródło: KWP w Poznaniu)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.8 MB)

Powrót na górę strony