Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kielichy z cerkwi w Kruklankach odzyskane

Data publikacji 11.12.2006

Policjanci z Giżycka zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych między innymi o włamanie do cerkwi w Kruklankach. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty.

26 listopada obaj mężczyźni przy pomocy znalezionego kilka dni wcześniej klucza włamali się do domu jednorodzinnego w Kruklankach. Stamtąd ukradli sprzęt komputerowy, biżuterię i aparat fotograficzny o łącznej wartości ponad 2600 złotych. W chwili, kiedy mieszkańcy powiatu giżyckiego dokonywali przestępstwa, do domu wrócił właściciel. Napastnicy obezwładnili go i uciekli.

Dzień później podejrzani po zdemontowaniu krat i wybiciu szyby włamali się do miejscowej cerkwi, z której ukradli sprzęt nagłaśniający oraz rzeczy służące do obrządku liturgii mszy świętej – tj. dwa kielich, paterę pozłacaną oraz krzyż inkrustowany o łącznej wartości ponad 8 tysięcy złotych. Policjanci ustalili, kim byli podejrzani. W miniony czwartek Tomasz K. i Jakub S. zostali zatrzymani w swoich mieszkaniach.

Policjanci odzyskali wszystkie rzeczy pochodzące z włamań. Zwrócono je właścicielom. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty włamania i wymuszenia rozbójniczego. Sąd Rejonowy w Giżycku przychylił się do wniosku policji i prokuratury i aresztował 23-letniego Tomasza K. Wobec 17-latka zastosowano dozór policji i poręczenia majątkowe w wysokości 5 tysięcy złotych.

Za przestępstwa, których dopuścili się mężczyźni kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat.
Powrót na górę strony