Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany za działalność w zorganizowanej grupie przestępczej

Data publikacji 16.11.2009

Centralne Biuro Śledcze prowadzi śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalną produkcją papierosów. We wrześniu policjanci zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną wyrobów tytoniowych i zatrzymali 5 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Policjanci poszukują kolejnego mężczyzny do tej sprawy, prokuratura wyraziła zgodę na opublikowanie jego portretu pamięciowego.

Przypominamy: we wrześniu br. policjanci Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali najnowocześniejszą do tej pory w Polsce, nielegalną linię produkcyjną wyrobów tytoniowych. W tej sprawie zatrzymanych zostało 5 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalną produkcją i ich dystrybucją. Mimo tego, że grupa za wszelką cenę starała się zacierać ślady swojej przestępczej działalności, policjanci zlokalizowali miejsce, gdzie produkowano nielegalnie wyroby tytoniowe, podrabiając oryginalne papierosy jednej ze znanych marek. Funkcjonariusze w wyniku przeprowadzonej realizacji przechwycili ponad 2 miliony papierosów tam wyprodukowanych, 2 tony tytoniu oraz inne komponenty do dalszej produkcji. Sprawcy na paczkach umieszczali napisy w języku rosyjskim, co w razie „wpadki” miało zmylić trop, sugerując organom ścigania, że papierosy nie były produkowane na Dolnym Śląsku, a pochodzą z przemytu zza wschodniej granicy.

RYSOPIS: wiek ok. 50 lat, wzrost ok. 170 cm, sylwetka otyła, włosy koloru siwego.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat opisanego mężczyzny proszone są o kontakt pod nr tel. /0-71/ 340-33-53, /0-71/ 340-42-95 w godz. 8.00-16.00 lub najbliższą jednostką Policji tel. 997.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony
Polska Policja