Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano Węgrów okradających bankomaty

Data publikacji 11.12.2006

Policjanci zatrzymali dwóch Węgrów, którzy okradali bankomaty w Warszawie. Mężczyźni montowali w bankomacie metalową nakładkę, która uniemożliwiała wypłacenie pieniędzy. Po odejściu klienta od urządzenia, sprawcy demontowali nakładkę i wyciągali pieniądze. 35-letni Janos M. oraz 24-letni Tibor S. wpadli na gorącym uczynku.

Śródmiejscy policjanci zostali powiadomieni przez jednego z pracowników banku, że dwóch mężczyzn manipuluje przy bankomacie. Na miejsc natychmiast wysłano radiowóz. Na jego widok sprawcy zaczęli uciekać. Po chwili zostali zatrzymani.  
 
Jak ustalili policjanci, sprawcy najpierw wybierali bankomat,  następnie w miejscu, z którego klient zabiera pieniądze, montowali specjalny profil aluminiowy. Gdy klient nie mogąc odebrać pieniędzy odchodził zniechęcony Janos M. i Tibor S. podchodzili do urządzenia, zdejmowali profil i zabierali pieniądze.
 
Z zebranych dotychczas materiałów wynika, że do podobnego przestępstwa doszło już kilka dni wcześniej na Ochocie. Niewykluczone, że zatrzymani wczoraj popołudniu dwaj obywatele Węgier uprawiali proceder już od dłuższego czasu nie tylko w Warszawie, ale i w innych miastach Polski.
 
Zatrzymanych natychmiast osadzono w policyjnej izbie zatrzymań. Prawdopodobnie jeszcze dziś zostaną im przedstawione zarzuty. Policjanci ustalają teraz, gdzie dokładnie działali, jak długo i ile w tym czasie wyłudzili pieniędzy.Zobacz także: Korzystasz z bankomatu? Płacisz kartą? Bądź ostrożny!
Powrót na górę strony