Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlarze narkotyków aresztowani

Data publikacji 17.11.2009

Policjanci ze Środy Śląskiej zatrzymali 5 osób podejrzanych o handel i posiadanie narkotyków, udowodnili im obrót środkami odurzającymi w ilości nie mniejszej niż 20 tys. porcji marihuany oraz 500 tabletek ekstazy. Przechwycono także ponad 640 kolejnych porcji narkotyków oraz zabezpieczono wagę elektroniczną i woreczki do pakowania środków odurzających. Trzech podejrzanych aresztowano już na 3 miesiące.

W ciągu kilku ostatnich dni policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy powiatowej w Środzie Śląskiej przeprowadzili operację ukierunkowaną na zatrzymanie osób podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe. Efektem przeprowadzonych działań było zatrzymanie łącznie pięciu mężczyzn, podejrzanych o posiadanie i handel znacznymi ilościami narkotyków.

Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy jednej z miejscowości w powiecie średzkim, w wieku od 19-28 lat. Dwóch z nich funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku transakcji narkotykowej, w jednym z budynków mieszkalnych. Do pozostałych zatrzymań doszło w miejscach zamieszkania osób podejrzewanych o ten przestępczy proceder.

Policjanci pracujący nad tą sprawą udowodnili zatrzymanym handel środkami odurzającymi w ilości nie mniejszej niż 2,5 kilograma marihuany oraz 500 tabletek ekstazy. Funkcjonariusze przechwycili także ponad 640 kolejnych porcji marihuany oraz zabezpieczyli wagę elektroniczną i woreczki do pakowania narkotyków. Środki odurzające rozprowadzane był na terenie powiatu średzkiego i powiatów ościennych.

Wobec trzech zatrzymanych, podejrzanych o handel narkotykami, zastosowano już tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Przypomnijmy, że za handel środkami odurzającymi grozi do 8, a gdy przedmiotem przestępstwa jest znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi natomiast do 3, a w przypadku znacznej ilości nawet do 8 lat więzienia.

(źródło: KGP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony