Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z kontrabandą

Data publikacji 17.11.2009

Trzech mężczyzn, którzy w swoim samochodzie przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy zatrzymali policjanci w Kutnie. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2,5 tys. paczek z kontrabandą pochodzącą z Ukrainy. Zatrzymanym grozi wysoka grzywna a nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczorajszej nocy w rejonie ulicy Matejki w Kutnie funkcjonariusze zauważyli samochód marki Citroen, który postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Autem jechało trzech mężczyzn w wieku 30 i 31 lat. Podczas legitymowania zachowywali się nerwowo, co wzbudziło podejrzenie stróżów prawa. Po przeszukaniu samochodu policjanci znaleźli 2 tys.561 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jak się okazało nikotynowa używka pochodziła z Ukrainy. Przy sprawcach dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet grożących kar blisko 40.000 złotych gotówki.

Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Kutna, a w przeszłości byli już notowani. Odpowiedzą za przestępstwo skarbowe, za które grozi wysoka grzywna a nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Łodzi)
 

Powrót na górę strony