Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie nietrzeźwych rodziców

Data publikacji 11.12.2006

Policjanci z Komisariatu w Czeladzi zatrzymali 48-letniego mężczyznę i jego 45-letnią żonę, którzy opiekowali się swoimi dziećmi znajdując się pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 18:40. Policjanci, którzy pojechali na interwencję, ustalili, że w trakcie libacji alkoholowej doszło pomiędzy małżonkami do kłótni. Kiedy pili alkohol, mieli pod swoją opieką dwoje małoletnich dzieci: 7-letnią Klaudię i 15-letniego Kewina. Badanie stanu trzeźwości Aleksandry K. i Zbigniewa K. wykazało odpowiednio 2,7 i 3,2 promila alkoholu. Oboje zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień.

Interweniujący funkcjonariusze pozostawili dzieci pod opieką ich pełnoletniej siostry, mieszkającej osobno. Wczoraj, po wytrzeźwieniu, przedstawiono rodzicom zarzuty narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Jak ustalili prowadzący sprawę policjanci, zatrzymanym przedstawiono takie zarzuty po raz drugi. Teraz o losie dzieci zdecyduje sąd.

Do podobnego zdarzenia doszło około godziny 22:30 w Sosnowcu. W trakcie interwencji w jednym z lokali policjanci zatrzymali nietrzeźwą 35-letnią matkę, która opiekowała się 2,5 letnią córką. Jak ustalili prowadzący sprawę funkcjonariusze, kobieta przyszła do restauracji ze swoim niepełnosprawnym dzieckiem i piła alkohol. W ten sposób chciała uczcić szczęśliwie przeprowadzoną niedawno operację wszczepienia dziewczynce inplantów. Badanie stanu trzeźwości wykazało u kobiety prawie dwa promile alkoholu. Dziecko zostało umieszczone w szpitalu. Wczoraj kobiecie przedstawiono zarzut narażenia córki na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W trakcie przesłuchania w charakterze podejrzanej kobieta złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze.
Powrót na górę strony