Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za nielegalny handel na dużą skalę

Data publikacji 18.11.2009

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą komendy wojewódzkiej we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o wprowadzanie do obrotu na dużą skalę baterii i kliszy fotograficznych, bezprawnie oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi renomowanych firm. Towar trafiał hurtowo na rynek polski i zagraniczny. Zabezpieczono m.in. 130 tys. baterii, 15 tys. kliszy oraz około 200 tys. opakowań.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna, mieszkaniec jednej z miejscowości pod Wrocławiem, prowadząc działalność gospodarczą, kupował hurtowo za granicą baterie i klisze fotograficzne, a następnie w drukarniach produkował do nich opakowania noszące zastrzeżone znaki towarowe. Tak przygotowane oznaczone i zapakowane towary sprzedawał hurtowo różnym odbiorcom. Towar trafiał również za granicę naszego kraju, m.in. do Afryki czy Włoch.

Na terenie posesji znajdującej się w jednej z miejscowości gminy Kąty Wrocławskie oraz w drukarni działającej na terenie powiatu oławskiego, policjanci ujawnili linie produkcyjne do wyrobów opakowań i pakowania towaru, w tym m.in. opakowania z podrobionymi znakami towarowymi, naklejki na opakowania, zapakowane już baterie, klisze oraz matryce poligraficzne. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 130 tysięcy opakowanych już baterii, 15 tysięcy kliszy w gotowych opakowaniach oraz około 200 tysięcy opakowań do kolejnych partii towaru z zastrzeżonym znakiem towarowym. Wartość zabezpieczonych baterii szacuje się w tej chwili na kwotę nie mniejszą niż 430 tysięcy złotych.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Za obrót towarem oznaczonym podrobionymi znakami towarowymi, gdy sprawca uczynił sobie z tego stałe źródło dochodu lub przestępstwo dotyczy towaru o znacznej wartości, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

 

Powrót na górę strony