Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponownie zatrzymani za handel narkotykami

Data publikacji 18.11.2009

Policjanci z Łodzi zatrzymali 9 osób związanych z przestępczością narkotykową. Pięcioro z nich to spokrewnieni ze sobą handlarze narkotyków, pozostali to ich klienci. Dilerom grozi kara do 10 lat, a klientom, przy których także zabezpieczono narkotyki, kara do 3 lat więzienia.

Już w lipcu br. policjanci zatrzymali 3 osoby, które wówczas objęto dozorem policyjnym. Funkcjonariusze jednak wiedzieli, że grupa ta nadal zajmuje się dystrybucją narkotyków. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił zatrzymać wczoraj pięć osób w wieku od 32 do 47 lat, które wprowadziły do obrotu kilkaset gramów środków odurzających. Wśród nich były także osoby, które już wcześniej objęto dozorem.

Podczas wczorajszych zatrzymań 3 osoby trafiły w ręce operacyjnych w różnych częściach Łodzi. Pozostałych zatrzymano w miejscu zamieszkania. W wyniku przeszukania piwnicy 34-latka, w bloku na Górnej, zabezpieczono blisko 450 gramów amfetaminy i blisko 200 gramów marihuany a także dilerki i wagę do odmierzania narkotyków. Mężczyzna ukrył amfetaminę w pudełkach po lodach a marihuanę w torebkach reklamowych. Ponadto posługiwał się telefonem komórkowym pochodzącym z rozboju.

Pozostałą część środków odurzających policjanci zabezpieczyli w jednym z mieszkań przy ulicy Targowej. U jednej z kobiet, przebywających pod wskazanym adresem, operacyjni zabezpieczyli dodatkowo aparat telefoniczny pochodzący z kradzieży.

Zatrzymanym grozi 10 lat więzienia. Policjanci będą wnioskować o tymczasowe aresztowanie spokrewnionych ze sobą członków grupy. Działania prowadzone w tej sprawie pozwoliły zatrzymać na gorącym uczynku czterech klientów wspomnianych handlarzy. Były to osoby w wieku od 19 do 27 lat. Policjanci zabezpieczyli u nich ponad 2, 2 grama narkotyków. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Łodzi)

Powrót na górę strony