Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa dilerów zatrzymana

Data publikacji 11.12.2006

Policjanci z Opola przy wsparciu antyterrorystów zatrzymali dziewięć osób związanych z handlem i przemytem narkotyków. Dzięki ich pracy 18 tysięcy porcji marihuany wartej 100 tys. zł nie trafi na rynek. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W sobotę 9 grudnia około 10:30 policjanci z Opola zatrzymali w miejscowości Prądy czterech mężczyzn, którzy przekazywali sobie narkotyki. Wszyscy są bezrobotni - utrzymywali się z prac "dorywczych".
 
W trakcie przeszukania samochodów, którymi poruszali się sprawcy policjanci zabezpieczyli 1 800 gram marihuany wartej ponad 100 tys. zł, z której można zrobić 18 tys. działek dilerskich. Poza tym funkcjonariusze znaleźli rewolwer na amunicje hukową. 
 
Tego samego dnia na jednym z opolskich osiedli zatrzymane zostały kolejne dwie osoby, które również rozprowadzały narkotyki. W mieszkaniach zatrzymanych policjanci znaleźli podzieloną na porcje marihuanę i wagę elektroniczną.
 
Następnego dnia zatrzymano kolejne dwie osoby, mieszkańców Opola.
 
Dzisiaj rano na powracającego z Holandii autobusem 28-latka na dworcu czekali już policjanci. Został zatrzymany o 7:20 po wyjściu z autobusu. 
 
Zatrzymanym zostały już przedstawione zarzuty przemytu narkotyków oraz wprowadzania znacznych ilości środków odurzających do obrotu, za co grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony