Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za udział w grupie przestępczej

Data publikacji 19.11.2009

Kryminalni z Bydgoszczy wspólnie z policjantami CBŚ zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Wśród nich znalazł się przywódca grupy. Decyzją sędziego wszyscy trafili na 3 miesiące do aresztu.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy podobnie jak w innych jednostkach w kraju funkcjonują grupy, które powstają w celu rozwiązania szczególnych spraw. Taka grupa decyzją Komendanta Głównego Policji utworzona została również i w Bydgoszczy.

Wśród wielu rozpracowywanych spraw znalazła się i ta związana z niewyjaśnionymi napadami na placówki handlowo-usługowe na terenie Bydgoszczy. Do dwóch najbardziej brutalnych doszło pod koniec lipca i na początku września. Wtedy nieznani wówczas sprawcy wtargnęli do sklepów i grożąc użyciem broni najpierw skrępowali ekspedientki, po czym w pierwszym przypadku skradli pieniądze oraz papierosy, natomiast w drugim szufladę z kasy fiskalnej z zawartością. Kryminalni skrupulatnie analizowali relacje świadków oraz każdy szczegół z zebranego do sprawy materiału dowodowego. Wytypowali pewną grupę osób mogących mieć związek z napadami.

Kilkumiesięczna praca pozwoliła policjantom najpierw ustalić, a potem zatrzymać trzech mężczyzn podejrzanych o te przestępstwa. Wszyscy trafili tymczasowo do aresztu. Kryminalni przypuszczali jednak, że to nie koniec sprawy. Do kulminacyjnych zatrzymań doszło w tym tygodniu. W ręce policjantów wpadli trzej mężczyźni, którzy usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Wśród nich znalazł się 39-letni bydgoszczanin, który kierował grupą. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zastosował wobec zatrzymanych 3 miesiące tymczasowego aresztu.

Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym art. 258 § 3 kodeksu karnego przewiduje do 10 lat więzienia.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony