Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za udostępnianie informacji

Data publikacji 11.12.2006

Biuro Spraw Wewnętrznych KGP zatrzymało funkcjonariusza z KPP w Pruszczu Gdańskim i dwóch funkcjonariuszy z KWP w Gdańsku. Podstawą do zatrzymania były nieprawidłowości w pracy operacyjno dochodzeniowej, polegające m.in. na udostępnianiu informacji z policyjnych baz danych firmom ubezpieczeniowym odzyskującym skradzione pojazdy.

Policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji zatrzymali funkcjonariusza z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim i dwóch funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Podstawą do zatrzymania były nieprawidłowości w pracy operacyjno dochodzeniowej, polegające m.in. na udostępnianiu informacji z policyjnych baz danych firmom ubezpieczeniowym odzyskującym skradzione pojazdy.

Biuro Spraw Wewnętrznych wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Gorzowie od kilku miesięcy prowadzi postępowanie w tej sprawie. Zatrzymano już pięciu podejrzanych funkcjonariuszy i jedną osobę spoza Policji. Pośród zatrzymanych jest między innymi ekspert mechanoskopii z laboratorium kryminalistycznego KWP w Poznaniu.
Powrót na górę strony