Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawał wizerunki Chrystusa za złom

Data publikacji 12.12.2006

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Pełczycach zatrzymali sprawcę dewastacji 50 nagrobków na miejscowym cmentarzu komunalnym. 58-letni rencista, mieszkaniec Pełczyc wyrywał z pomników metalowe wizerunki Jezusa Chrystusa, tłukł je i sprzedawał w punkcie skupu złomu.

Zawiadomienie o kradzieży metalowej figurki z rodzinnego grobowca złożyła jedna z mieszkanek Pełczyc. Skalę dewastacji ujawniły dopiero szczegółowe oględziny cmentarza. Policjanci ujawnili kilkadziesiąt grobów, na których widoczne były ślady powyrywanych metalowych ozdób.

Przesłuchania okolicznych mieszkańców pozwoliły ustalić, że na terenie nekropolii bardzo często widywany był Wojciech P. Podczas przeszukania, w należącym do niego garażu policjanci znaleźli fragment metalowej pasyjki. Okazało się, że sprawca kradł z cmentarza metalowe elementy, po czym sprzedawał je do miejscowego punktu skupu złomu.

Ponad 30 potłuczonych figurek o łącznej wadze 12 kg zabezpieczono w skupie złomu, którego właścicielem jest Józef G. Mężczyzna ten przyznał, że kupił je na początku grudnia od Wojciecha P. za 50 zł. 

Sprawcy kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Właściciel skupu również nie ucieknie przed odpowiedzialnością i odpowie za paserstwo. Nadal trwa ustalanie osób pokrzywdzonych.
Powrót na górę strony