Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadły kolejne dwie osoby z grupy "Walusia"

Data publikacji 20.11.2009

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Kaliszu i Jarocinie kolejnych dwóch członków zorganizowanej grupy przestępczej Marka W. ps. Waluś. Grupa w której "działali" Sławomir B. i Michał Z. była jedną z bardziej aktywnych w południowej Wielkopolsce i zajmowała się dystrybucją i handlem znacznych ilości narkotyków. Do tej pory w ręce funkcjonariuszy wpadło 29 przestępców. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego rano weszli jednocześnie do mieszkań dwóch członków zorganizowanego gangu narkotykowego w Jarocinie i Kaliszu. Sławomira B. i Michała Z. zostali zatrzymani. W grupie zajmowali się dystrybucją narkotyków na wielką skalę.

W trakcie przeszukania pomieszczeń i terenów, z których korzystali zatrzymani, policjanci znaleźli ponad 1,5 kg. amfetaminy. Narkotyki ukryte były w plastikowym wiadrze, które wkopane było w ziemię. Jest to kolejny dowód na ich przestępczą działalność i przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej kierowanej przez Marka W. ps Waluś, zatrzymanego w maju ubiegłego roku.

De tej pory w tej sprawie policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 29 podejrzanych, a 19 z nich decyzją sądu trafiło do aresztu. Na poczet ewentualnych kar zabezpieczono majątek należący do przestępców - luksusowe samochody, pieniądze w gotówce i inne wartościowe przedmioty.

Za posiadanie narkotyków, handel nimi oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara do 10 lat więzienia. Policjanci realizujący tę sprawę zapowiadają kolejne zatrzymania na terenie powiatu kaliskiego.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim.

(źródło: KWP w Poznaniu)
 

Film Wpadły kolejne dwie osoby z grupy "Walusia"

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wpadły kolejne dwie osoby z grupy "Walusia" (format flv - rozmiar 3.61 MB)

Powrót na górę strony