Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana prowadziła lekcje

Data publikacji 20.11.2009

Policjanci interweniowali w jednej ze szkół podstawowych w powiecie działdowskim, gdzie pijana nauczycielka prowadziła zajęcia lekcyjne z dziećmi. 48-letnia kobieta miała ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Za podjęcie czynności służbowych pod wpływem alkoholu grozi jej kara grzywny. Odpowie dodatkowo za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

Wczoraj około godziny 9.30 działdowscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z tamtejszych szkół podstawowych. Dyrektorka szkoły poinformowała, że jeden z nauczycieli najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem alkoholu. Policjanci zbadali stan trzeźwości 48-letniej kobiety. Jak się okazało nauczycielka miała ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. 48-latkę odsunięto od prowadzenia zajęć lekcyjnych. Za podjęcie czynności służbowych pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem grodzkim. Kobiecie grozi kara grzywny.

Oprócz odpowiedzialności przed sądem za wykroczenie, odpowie także za przestępstwo. Okazało się, że jeszcze tego samego dnia, dwie godziny później, policjanci zatrzymali ją, gdy zdecydowała się wrócić do domu swoim samochodem. Badanie alkotestem wykazało 1,4 promila alkoholu w jej organizmie. 48-latce grozi kara 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 10.


(źródło: KWP w Olsztynie)

Powrót na górę strony