Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

11-latka wiozła rodzeństwo i pijaną matkę

Data publikacji 20.11.2009

Kiedy policjanci z Opatówka zatrzymali do kontroli drogowej vw passata, okazało się, że samochód prowadziła 11-letnia dziewczynka. W aucie znajdowało się także jej młodsze rodzeństwo i pijana matka. Kobieta miała prawie 4 promile alkoholu w organizmie i próbowała przekupić policjantów.

Wczoraj około 14.30 policjanci patrolujący ulice Opatówka zauważyli jadący ul. św. Jana vw passat. Na widok radiowozu, kierująca pojazdem gwałtownie zatrzymała go i jak zauważyli policjanci, przesiadła się na przedni fotel pasażera. Gdy mundurowi podeszli do samochodu byli zszokowani tym co zobaczyli. Samochodem kierowała 11-letnia dziewczynka. Dziecko było przestraszone bo, zdawało sobie sprawę z powagi sytuacji. Nie można tego powiedzieć natomiast o jej matce, 34-letniej kobiecie, która wraz z dwójką dzieci w wieku 2 i 5 lat siedziała na tylnej kanapie samochodu. Bardzo trudno było nawiązać z nią kontakt. Była kompletnie pijana.

Po badaniu okazało się, że ma prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zawiadomili męża kobiety, aby ten zabrał płaczące i przestraszone dzieci do domu. Samochód, którym kierowała 11-latka został zabezpieczony.

Kiedy jeden z policjantów dokumentował całą sytuację, kobieta prosiła go, aby nic w tej sprawie nie robił. Wyjęła z portmonetki dwa 100-złotowe banknoty i włożyła je do notatnika funkcjonariusza. Za takie postępowanie kobieta usłyszy kolejny zarzut. Pijana, nieodpowiedzialna matka została zatrzymana. Jak tylko wytrzeźwieje będzie musiała wyjaśnić całą tą sytuację przed prokuratorem.

(źródło: KWP w Poznaniu)

Powrót na górę strony