Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili na śmierć bez powodu

Data publikacji 12.12.2006

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy brutalnie pobili 35-letniego mieszkańca Kołobrzegu. W wyniku obrażeń mężczyzna zmarł. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mężczyzna został zaatakowany bez żadnego powodu. Wcześnie sprawcy próbowali pobić innego mężczyznę, jednak tamtemu udało się uciec. Najmłodszy ze sprawców ma 17 lat, najstarszy 23 lata.

Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło popołudniu, w pobliżu garaży przy jednej z kołobrzeskich ulic. Na idącego tamtędy 35-letniego mężczyznę napadła grupa wyrostków. Jak twierdzą świadkowie, 35-latek został powalony na ziemię i brutalnie skopany. Przypadkowi obserwatorzy wezwali policję i pogotowie. Natychmiast we wskazany rejon zostały wysłane patrole policji. Przybyła również karetka. Lekarzom niestety nie udało się uratować konającego mężczyzny. 

Funkcjonariusze podjęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców. Przesłuchano świadków, na miejsce sprowadzono psa tropiącego. Wszystko to przyczyniło się do szybkiego zatrzymania sprawców przestępstwa. 

Okazali się nimi Andrzej K., 17-letni mieszkaniec Dygowa, Krystian W., 19-letni mieszkaniec Połczyna Zdroju, Łukasz W., 23-letni mieszkaniec Kołobrzegu, oraz Robert K., 21-letni mieszkaniec Tychowa. Wszyscy zatrzymani byli pod wpływem alkoholu. 

Są to uczniowie jednej z kołobrzeskich szkół zawodowych.

Zatrzymanym przedstawiony będzie zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci wystąpią również z wnioskiem do Prokuratury o zastosowanie aresztu tymczasowego.
Powrót na górę strony