Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadali broń, sprzedawali alkohol pochodzący z napadów

Data publikacji 20.11.2009

Policjanci Centralnego Biura Śledczego na terenie województw lubuskiego i dolnośląskiego, zatrzymali 5 mężczyzn w wieku 30 – 40 lat, podejrzewanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Członkowie grupy trudnili się między innymi rozprowadzaniem alkoholu pochodzącego z napadów. W przeszłości byli karani za napady rabunkowe z bronią na transporty alkoholu i papierosów.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanych, policjanci znaleźli amunicję oraz różnego rodzaju broń palną, m.in.: karabin automatyczny, karabin snajperski z lunetą, sztucer myśliwski oraz dwie sztuki broni palnej krótkiej.

Jednocześnie zabezpieczono ponad 100 kg tytoniu i 20 tys. papierosów w sztangach bez polskich znaków akcyzy, czyste blankiety niemieckich dowodów rejestracyjnych, pieczątki niemieckich urzędów, urządzenia elektroniczne służące do rozkodowywania komputerów samochodowych i pokonywania ich zabezpieczeń. W mieszkaniach zatrzymanych znaleziono także duże ilości dokumentów rejestracyjnych pojazdów z całej Europy.

W zatrzymaniach brali udział także policjanci z jednostek w Zielonej Górze, Wschowie, Lesznie i Zgorzelcu.

Kodeks karny za popełnione przez nich przestępstwa przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze i ma charakter rozwojowy.

(źródło: KWP w Gorzowie Wlkp)

 

Powrót na górę strony