Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje samochodowi w areszcie

Data publikacji 24.11.2009

Działania gdańskich policjantów zwalczających przestępczość samochodową doprowadziły do zatrzymania dwóch osób trudniących się kradzieżami samochodów osobowych. Wstępne ustalenia wskazują, że mężczyźni ukradli co najmniej 36 samochodów z terenu całego woj. pomorskiego. Sąd zadecydował, że 28-latek i jego 27-letni kompan najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Gdańscy policjanci zwalczający przestępczość samochodową zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o liczne kradzieże samochodów na terenie Gdańska i całego województwa pomorskiego. 28-letni mieszkaniec Gdańska i jego 27-letni kompan zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy, w chwili gdy przyszli po samochód, który jak się okazało ukradli dwa dni wcześniej. Przy 28-latku kryminalni znaleźli urządzenie elektroniczne służące do kradzieży pojazdów. W trakcie przeszukania jego mieszkania, policjanci zabezpieczyli kolejny sprzęt elektroniczny świadczący o przestępczej działalności.

Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Zebrany przez śledczych z gdańskiej samochodówki materiał wskazuje, że mężczyźni dopuścili się co najmniej 36 kradzieży samochodów. Najczęściej ich łupem padały volkswageny i audi, które następnie sprzedawali paserom. 28-latek był już wcześniej karany za kradzieże samochodów.

28-latek usłyszał 24 zarzuty kradzieży samochodów, z kolei 27-latkowi zostało przedstawionych 16 zarzutów. Sprawa ma charakter rozwojowy, trwa ustalanie skali tego przestępczego procederu.

Sąd rejonowy zadecydował, że sprawcy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Gdańsku)
 

Film Złodzieje samochodowi w areszcie

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Złodzieje samochodowi w areszcie (format flv - rozmiar 3.06 MB)

Powrót na górę strony