Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadło 15 osób powiązanych z grupą "Żaby"

Data publikacji 25.11.2009

15 osób powiązanych z grupą Jerzego W. pseudonim Żaba, zatrzymali policjanci CBŚ, współpracując z prokuratorami Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. Zatrzymani odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel narkotykami, kradzieże i wymuszenia rozbójnicze. Od 2005 roku w tej sprawie zatrzymano i tymczasowo aresztowano ponad 100 osób.

Do tej realizacji policjanci przygotowywali się od kilku miesięcy. Część z zatrzymanych osób działających w zorganizowanych strukturach przestępczych, które były sukcesywnie rozbijane i likwidowane przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego, od dłuższego czasu ukrywała się bowiem przed organami ścigania.

W zatrzymaniach wzięła udział specjalna grupa szturmowa CBŚ. W ręce funkcjonariuszy wpadło 15 osób powiązanych z grupą Jerzego W. ps. Żaba. Zatrzymani to: Zbigniew J. (42 lata), Paweł Sz. (33 lata), Teresa K. (54 lata), Arkadiusz G. (45 lat), Tomasz K. (36 lat), Robert K. (36 lat), Robert B. (39 lat), Piotr Z. (33 lata), Eliza B. (30 lat), Dariusz K. (35 lat), Krzysztof L. (37 lat), Michał P. (30 lat), Tomasz Ś. (51 lat) i Maciej Sz. (46 lat). Odpowiedzą oni za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel narkotykami, kradzieże i wymuszenia rozbójnicze.

Była to już 30 realizacja w tym śledztwie. Od 2005 roku w tej sprawie zatrzymano i tymczasowo aresztowano ponad sto osób a na poczet kar grożących zatrzymanym, zabezpieczono dotychczas mienie o wartości przekraczającej 8 mln zł.

Czytaj o wcześniejszych realizacjach:

CBŚ zamyka narkotykowy "szlak bałkański"

Członkowie "grupy grochowskiej" w rękach Policji

Przemytnicy ze "szlaku bałkańskiego" zatrzymani

Zatrzymania do "szlaku bałkańskiego"

Wpadło kolejnych sześciu z grupy "Żaby"

Rozprowadzali narkotyki nawet w zakładzie karnym

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.63 MB)

Powrót na górę strony