Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Instruktorzy WOŚP szkolą policjantów

Data publikacji 25.11.2009

W niesieniu pomocy liczy się każda sekunda. Nie wolno się wahać, nie wolno się bać, bo od tego jak szybko zareagujemy zależy ludzkie życie. Dlatego też dzisiaj mazowieccy policjanci z ruchu drogowego doskonalili swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy. Szkolenie zorganizowane zostało przez Fundację "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy". Dzisiaj też Jerzy Owsiak przekazał mazowieckim policjantom 4 defibrylatory treningowe AED.

Już od dwóch dni w świetlicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu odbywają się szkolenia dla instruktorów i policjantów z zakresu udzielania pierwszej pomocy, organizowane przez Fundację "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy". Właśnie z tej okazji w mazowieckiej komendzie gościł również Jerzy Owsiak, który przekazał policjantom cztery defibrylatory treningowe AED.

Szkolenie organizowane jest w ramach prowadzonego przez WOŚP programu "Ratujemy i uczymy ratować". Właśnie w ramach tego projektu instruktorzy – wolontariusze orkiestry szkolą 30 policjantów ruchu drogowego z garnizonu mazowieckiego.

Pierwszego dnia odbyły się zajęcia dla 10 wolontariuszy – instruktorów WOŚP z całej Polski. Drugiego dnia instruktorzy przeszkolili policjantów. Chociaż zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zna każdy policjant, to doskonalenie się w tej dziedzinie wciąż podnosi ich umiejętności. Funkcjonariusze uczyli się również używania automatycznego defibrylatora zewnętrznego, przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową niemowląt, dzieci i dorosłych. Dowiedzieli się również jak reagować w nagłych stanach zagrożenia życia, np. zawału.

Policjanci z ruchu drogowego zwykle są pierwsi na miejscu wypadku, dlatego też często ich szybka reakcja niejednokrotnie ratuje ludzkie życie. Zdobytą podczas szkolenia wiedzę funkcjonariusze będą mogli także przekazać uczniom podczas pogadanek w szkole na temat bezpieczeństwa na drogach.

(źródło: KWP w Radomiu)

Powrót na górę strony