Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował nożem pracownicę starostwa

Data publikacji 26.11.2009

Policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który wszedł do Starostwa Powiatowego w Poddębicach i po krótkiej kłótni ranił nożem jedną z urzędniczek. Kobieta została przewieziona do szpitala i po opatrzeniu zwolniona do domu. Motywy działania sprawcy nie są znane. Najprawdopodobniej będzie on odpowiadał za uszkodzenie ciała, za co grozi kara do 5 lat więzienia.

25 listopada o godzinie 13.00 dyżurny poddębickiej komendy otrzymał zgłoszenie od jednego z pracowników starostwa w Poddębicach. Osoba ta informowała, że po terenie budynku biega młody mężczyzna z nożem w ręku. Natychmiast pojechał tam patrol policyjny.

Po wejściu do budynku, w jednym z pomieszczeń, policjanci zastali pracowników starostwa, którzy wskazali policjantom młodego mężczyznę podejrzewanego o ugodzenie nożem jednej z ich koleżanek. Zachowywał się on bardzo agresywnie, miał zakrwawione ręce. Został obezwładniony przez funkcjonariuszy i osadzony w policyjnym areszcie. Zabezpieczono także nóż, którym zraniona został urzędniczka

Jak wstępnie ustalono, przed godziną 13:00 do jednego z wydziałów starostwa wszedł młody mężczyzna. Podszedł do jednej z pracownic i po krótkiej wymianie zdań przewrócił ją na ziemię i pobił. Po chwili wyjął nóż i zadał przerażonej kobiecie cios w nogę. Krzyk kobiety usłyszeli inni urzędnicy, którzy wbiegli do pokoju koleżanki i próbowali ją uratować. Doszło do szarpaniny, po której obezwładniono napastnika.

Pokrzywdzona została przewieziona do szpitala, gdzie po opatrzeniu m.in. założeniu szwów, zwolniono ją do domu.

Sprawca napaści był trzeźwy. Nie potwierdziło się także podejrzenie, że znajduje się pod wpływem narkotyków. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że sprawca, 25-letni mieszkaniec Poddębic, był zatrudniony wcześniej w starostwie w Poddębicach jako stażysta. Do chwili obecnej nie są znane motywy jego postępowania. Najprawdopodobniej odpowie za uszkodzenie ciała, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzje w tej sprawie podejmie Prokurator Rejonowy w Poddębicach.

(źródło: KWP w Łodzi)

Powrót na górę strony