Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA i listami gończymi

Data publikacji 26.11.2009

26-letniego Wojciecha J. poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania oraz dwoma listami gończymi zatrzymali stołeczni policjanci. Poszukiwany był za wymuszenia rozbójnicze, groźby karalne oraz znieważenia, ukrywał się między innymi w Anglii i Norwegii. Wpadł w warszawskim metrze.

26-letni mieszkaniec Wyszkowa miał na swoim koncie wymuszenia rozbójnicze, groźby karalne oraz znieważenia. Za przestępstwa jakich się dopuścił został osądzony i skazany, jednak nie stawił się do odbycia kary. Sąd rejonowy w Wyszkowie w 2008 roku wydał za nim dwa listy gończe. Od kilkunastu miesięcy był też poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Jak wynikało z policyjnych ustaleń, Wojciech J. ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w Anglii i Norwegii. Szczęście nie opuszczało go do wczoraj. Wpadł na warszawskiej stacji metra.

Kiedy funkcjonariusze z Komisariatu Warszawskiego Metra zatrzymali go na stacji "Politechnika", próbował jeszcze wprowadzić ich w błąd, podając dane swojego rówieśnika. Policjanci nie dali wiary jego słowom. Skrupulatne sprawdzenia przyniosły efekt - ustalono prawdziwą tożsamość 26-latka. Zgodnie z dyspozycją sądu Wojciech J. niebawem zostanie osadzony w zakładzie karnym, gdzie odbywać będzie karę pozbawienia wolności za przestępstwa popełnione w przeszłości.

(źródło: KSP)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja