Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ewakuowano 70 osób, zatrzymano sprawcę fałszywego alarmu

Data publikacji 26.11.2009

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który telefonicznie powiadomił o podłożeniu bomby w Urzędzie Miasta w Oleśnicy. Z budynku ewakuowano blisko 70 osób, alarm okazał się fałszywy. Zatrzymany mężczyzna oświadczył, że zrobił to ze złości, gdyż nie przyznano mu renty.

Wczoraj ok. godz. 11.10 oficer dyżurny Policji w Oleśnicy otrzymał informację od dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej o rzekomym podłożeniu bomby w budynku Urzędu Miasta w Oleśnicy. Nieznany mężczyzna, dzwoniąc na numer alarmowy straży powiedział, że w urzędzie została podłożona bomba.

Na miejsce zostali natychmiast skierowani funkcjonariusze, w tym również policyjny pirotechnik. Na czas prowadzonych działań z budynku ewakuowanych zostało blisko 70 osób, a następnie sprawdzono wszystkie pomieszczenia. W trakcie tych czynności policjanci nie ujawnili żadnych materiałów wybuchowych i substancji niebezpiecznych.

W tym samym czasie funkcjonariusze prowadzili działania mające na celu ustalenie sprawcy alarmu. Policjanci bardzo szybko ustalili telefon, z którego zostało wykonane połączenie. W pobliżu budki telefonicznej zatrzymali 22-letniego mieszkańca Oleśnicy podejrzanego o wywołanie tego alarmu. Jak oświadczył zatrzymany zrobił to ze złości gdyż nie przyznano mu renty.

Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony