Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za skradzionym mercedesem

Data publikacji 26.11.2009

Wczorajsze działania lubuskiej policji potwierdziły, że właściwa współpraca policjantów z polsko-niemieckiego Centrum Współpracy w przygranicznym Świecku jest gwarancją sukcesu. W wyniku sprawnej akcji policjanci odzyskali mercedesa wartego 30 tys. euro. Zatrzymano też dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonywanie kradzieży aut na terenie Niemiec.

Początek wydarzeń wiąże się z sygnałem policjantów z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy w przygranicznym Świecku. To oni do Komendy Miejskiej w Gorzowie przekazali informację, że w nocy z wtorku na środę w Berlinie skradziony został mercedes wart 30 tys. euro. Z ustaleń policjantów wynikało, że to luksusowe auto przekroczyło już granicę i samochód najprawdopodobniej znajduje się na terenie Gorzowa.

Dyżurny gorzowskiej KMP błyskawicznie przekazał ten sygnał podległym patrolom. Do działań włączyli się policjanci służb kryminalnych. Szybko ustalono którędy przemieszcza się poszukiwany samochód. Chwilę później na terenie miasta zatrzymany został pierwszy z mężczyzn powiązanych ze sprawą kradzieży w Berlinie. Pościg za uciekającym mercedesem doprowadził policję na teren gminy Deszczno. W akcji tej brali udział policjanci z gorzowskiej KMP i komendy wojewódzkiej. W pościgu wykorzystywali oni informacje przekazywane przez Centrum Współpracy w Świecku. Wspólne działanie było gwarancją sukcesu. Luksusowy mercedes został odzyskany w okolicy miejscowości Trzebiszewo. Krótko po tym, policja zatrzymała drugiego z poszukiwanych mężczyzn.

33-letni Tomasz K. jest mieszkańcem Gorzowa, a jego rówieśnik Jacek S. mieszka na terenie gminy Bogdaniec. W przeszłości jeden z nich karany był już za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na koncie kradzieże samochodów.

Aktualnie wykonywane są dalsze czynności. Przewidziane są przesłuchania z udziałem prokuratora i przedstawienie zarzutów. Sprawcom kradzieży samochodów, za dokonywanie tego typu przestępstw grozi do 8 lat więzienia.

(źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.)

Powrót na górę strony