Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Dziupla" pełna kradzionych aut zlikwidowana

Data publikacji 27.11.2009

Fragmenty karoserii kilku samochodów pochodzących z kradzieży na terenie całego kraju zabezpieczyli wczoraj lubelscy policjanci w "dziupli" pod Kraśnikiem. Pozostałe elementy skradzionych aut funkcjonariusze znaleźli na terenie pobliskiego auto złomu. Funkcjonariusze zatrzymali 32-letniego właściciela "dziupli" oraz 29-letniego właściciela skupu. Obydwaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty paserstwa. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa zaczęła się na początku listopada. Wtedy to lubelscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu dostawczego. Do przestępstwa doszło w Niedrzwicy Kościelnej. Sprawca dosłownie sprzed sklepu skradł samochód, który cały był załadowany pieczywem.

Sprawą kradzieży zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Kilka tygodni intensywnie prowadzonych działań w końcu przyniosły oczekiwany efekt. Podjęty trop zaprowadził policjantów do jednej z miejscowości pod Kraśnikiem. Z zebranych ustaleń wynikało, że to właśnie tam trafił dostawczy samochód.

Na jedną z prywatnych posesji kryminalni weszli w środę. Znaleźli tam i zabezpieczyli pocięte fragmenty karoserii pięciu samochodów takich marek jak Peugeot, Mercedes, VW oraz Toyota. Szybko ustalono, że samochody, które zostały rozebrane w "dziupli” na części, pochodzą z kradzieży z terenu całej Polski, m. in. z woj. mazowieckiego i śląskiego. Właściciel posesji, na której znajdowała się "dziupla” został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Tam 32-letni Dariusz G. został przesłuchany.

Niemalże w tym samym czasie, kolejna grupa policjantów weszła na teren auto złomu znajdującego się również pod Kraśnikiem. Z ustaleń wynikało, że jego właściciel - 29-letni Michał G. może być zamieszany w tę sprawę. Typowania okazały się trafne. Na terenie skupu policjanci odnaleźli części samochodowe, które jak się okazało pochodziły z pojazdów znalezionych nieopodal – na posesji zatrzymanego już 32-latka. Mężczyzna trafił do lubelskiej komendy. Zarówno jemu, jak i 32-letniemu Dariuszowi G. postawiono zarzut paserstwa.

Całość zebranych w tej sprawie materiałów została przekazana do Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. Tam również trafili zatrzymani mężczyźni. Dzisiaj 32 i 29 –latek zostaną doprowadzeni do sądu. Za paserstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci jednocześnie nawiązali kontakt z jednostkami Policji w całym kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy. Ustalane są dalsze okoliczności kradzieży pojazdów.

(źródło: KWP w Lublinie)

 

Film "Dziupla" pełna kradzionych aut zlikwidowana

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik "Dziupla" pełna kradzionych aut zlikwidowana (format flv - rozmiar 2.33 MB)

Powrót na górę strony