Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

4 osoby zatrzymane do przemytu narkotyków z Holandii

Data publikacji 27.11.2009

11 podejrzanych w areszcie, zabezpieczone 7 kg marihuany, zlikwidowany kanał przerzutowy z Holandii i kompletnie rozbita zorganizowana grupa dilerów narkotykowych z Wielkopolski - to efekt akcji policjantów z CBŚ. Wpadły cztery kolejne osoby związane z tą sprawą. Podejrzanym grozi kara nawet 15 lat więzienia.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali cztery osoby zamieszane w handel narkotykami na dużą skalę. Są to kolejni podejrzani z Wielkopolski zatrzymani w sprawie prowadzonej przez CBŚ od wielu miesięcy. Mieszkańcy Leszna trafili do aresztu pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i handlu marihuaną i amfetaminą. Narkotyki były sprzedawane wielu osobom w pobliżu miejscowości, gdzie mieszkali zatrzymani.

Likwidacja grupy handlarzy narkotyków wywodzących się z Leszna i okolicznych powiatów rozpoczęła się na początku września tego roku. Po dłuższej obserwacji i rozpracowywaniu dilerów policjanci z CBŚ wpadli na trop przemytników i zarazem organizatorów tej grupy. Podczas próby przywiezienia do Polski dużej partii marihuany w zasadzkę wpadli dwaj bracia z Leszna. Jechali dwoma audi A 3, a narkotyki mieli ukryte w zderzakach. Policyjna akcja na granicy z Niemcami udaremniła przemyt 7 kilogramów marihuany o wartości 150 tys. zł. W tym samym czasie w Lesznie byli zatrzymywani czterej inni członkowie tej grupy przestępczej.

W tej sprawie działali także policyjni poszukiwacze z KWP w Poznaniu ze specjalnej grupy pościgowej. Jeden z podejrzanych uniknął zatrzymania i zaczął się ukrywać. Policjanci wpadli na jego trop w Głogowie. Okazało się że na podstawioną osobę wynajął mieszkanie w centrum miasta. Patryk K. był uznawany za człowieka nieobliczalnego, dlatego zatrzymywali go antyterroryści. Mimo, że nie miał najmniejszych szans, zanim został obezwładniony, próbował uciekać i stawiać opór.

W prowadzonej przez policjantów CBŚ sprawie łącznie zatrzymano i wysłano do aresztu 11 podejrzanych. Wywodzą się oni z Leszna i okolicznych miejscowości. Działali oni w zorganizowanej grupie przestępczej, którą stworzył i którą kierował Łukasz L., jeden z braci którzy wpadli na granicy z transportem marihuany.
Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kierowanie nią, handel i przemyt narkotyków grozi kara nawet do 15 lat więzienia.

(źródło: KWP w Poznaniu)

Czytaj o wcześniejszych zatrzymaniach:
Rozbita grupa handlarzy i przemytników narkotyków

Powrót na górę strony