Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwi celnicy w rękach CBŚ

Data publikacji 27.11.2009

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej zatrzymali siedmiu celników podejrzewanych o przywłaszczenie wcześniej zarekwirowanych towarów – alkoholu i papierosów bez akcyzy. Wszyscy wpadli podczas zorganizowanej zasadzki na kolejowej bocznicy. O losie zatrzymanych celników zadecyduje sąd.

Do tej akcji policjanci Centralnego Biura Śledczego przygotowywali się wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej. Ta realizacja miała na celu ujawnienia nieprawidłowości w działalności urzędników celnych oraz zebranie materiału dowodowego potwierdzającego ich udział w przestępstwie. Wspólnymi siłami CBŚ i celnicy zorganizowali akcję. Chodziło o siedmiu celników podejrzewanych o przywłaszczenie wcześniej zarekwirowanych towarów – alkoholu i papierosów bez akcyzy.

Około 1.00 policjanci i celnicy obserwowali pociąg relacji Kijów – Warszawa, który wjechał na dworzec w stolicy. Cały czas mieli na oku urzędników celnych, którzy w składzie przeprowadzili kontrole przewożonych towarów. Już po przyjeździe do Warszawy pozostawali oni w pociągu, aż do zjazdu na bocznicę, nie zdając sobie sprawy, że cały czas są objęci bardzo dyskretną obserwacją. Kiedy nieuczciwi urzędnicy zaczęli przeładunek zarekwirowanych podczas jazdy towarów do samochodów osobowych, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego i Izby Celnej wkroczyli do akcji. Zatrzymali w sumie 7 osób w wieku od 26 do 48 lat. W trakcie czynności policjanci ujawnili papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy, a także szereg innych podrobionych towarów.

O ich losie zadecyduje sąd.

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.94 MB)

Powrót na górę strony