Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja marihuany zlikwidowana

Data publikacji 30.11.2009

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono ponad 900 krzaków tej odurzającej rośliny oraz około 30 kg gotowego do dystrybucji suszu. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 32 i 55 lat oraz 26-letnią kobietę. Za wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających grozi nawet 15 lat pozbawienia wolności.

25 listopada około południa policjanci z Centralnego Biura Śledczego wkroczyli na teren gospodarstwa wiejskiego w powiecie nyskim w województwie opolskim. Zatrzymali tam, zupełnie zaskoczonych wizytą funkcjonariuszy, dwóch wspólników, którzy wpadli podczas ścinania krzaków konopi. Zarówno 55-latek z Nysy jak i 32-letni łodzianin byli już wcześniej notowani przez Policję.

W piętrowym budynku gospodarczym zabezpieczono ponad 900 doniczek z tą odurzającą rośliną. Około 600 nadawało się już do ścięcia. Uprawa była profesjonalnie przygotowana, tak aby zapewnić najlepsze warunki wegetacji. Organizatorzy trwającego od co najmniej 3 miesięcy procederu zapewnili sprzęt do wentylacji, nawadniania, a także naświetlenie. W budynku mieszkalnym policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt ściętych i przygotowanych do dalszej obróbki roślin, a w piwnicy ujawnili zaadaptowane na potrzeby suszarni pomieszczenia. W sumie na terenie tej wytypowanej wcześniej przez śledczych posesji zabezpieczono ponad 900 krzewów konopi indyjskiej i około 30 kg suszu, który – jak wynika z szacunków – został uzyskany z ponad 1500 krzewów.

Na poczet grożących kar zarekwirowana została kia carnival oraz mercedes. Idąc dalej tym tropem, śledczy dotarli do domu na obrzeżach Łodzi, w którym wraz z konkubiną mieszkał 32-latek zatrzymany w okolicach Nysy. Podczas przeszukania piwnicy policjanci znaleźli blisko 320 g kokainy oraz 580 g marihuany, a także wagę elektroniczną służącą najprawdopodobniej do porcjowania narkotyków.

Cała trójka usłyszała zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających grozi nawet 15 lat pozbawienia wolności. Wobec obu zaangażowanych w proceder mężczyzn Prokuratura Apelacyjna w Łodzi wystąpiła z wnioskiem o tymczasowy areszt.

(źródło: KWP w Łodzi)
 

Film Plantacja marihuany zlikwidowana

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Plantacja marihuany zlikwidowana (format flv - rozmiar 1.06 MB)

Powrót na górę strony