Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przechwycono ponad kilogram kokainy

Data publikacji 30.11.2009

Kryminalni z Mokotowa najpierw odebrali 27-latkowi 11 torebek z kokainą. To była jedynie "płotka", bowiem w mieszkaniu 28-latka funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 700 przygotowanych do sprzedaży porcji tego narkotyku. Mężczyźni zostali już przesłuchani. Starszy z nich postanowieniem sądu został tymczasowo aresztowany.

To już kolejne osoby, które zostały zatrzymane przez policjantów z Mokotowa zwalczających narkotykowy proceder. Kryminalni tym razem wpadli na trop 28-latka, który miał innym osobom udzielać zabronionych prawem środków. Najpierw zatrzymali 27-latka, który miał z nim współpracować – kiedy ten zauważył idących w jego stronę nieznajomych, wrzucił pod fotel samochodu dwie torebki z białym proszkiem. Kolejne 9 policjanci zabezpieczyli podczas kontroli podejrzanego. Pod zarzutem posiadania narkotyków trafił do policyjnej celi. Sąsiednią już niebawem zajął jego wspólnik.

Policjanci zatrzymali 28-latka, kiedy ten chciał niepostrzeżenie wejść do wynajmowanego przez siebie mieszkania. Próbował uciec mundurowym, ale bezskutecznie. W pomieszczeniach zajmowanych przez dilera kryminalni zabezpieczyli ponad kilogram kokainy w ponad 700 torebkach. Czarnorynkową wartość tych narkotyków oszacowano na kwotę ponad 200 tys. złotych.

Mężczyźni zostali już przesłuchani przez prokuratora. Tłumaczyli się także sędziemu. 28-latek został tymczasowo aresztowany za posiadanie znacznej ilości środków zabronionych prawem, a także udostępnianie ich innym osobom. Za zachowanie, jakiego się dopuścił, grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

(źródło: KSP)
 

Powrót na górę strony