Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni napadli na sklep, używając pistoletu gazowego

Data publikacji 01.12.2009

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch chłopców w wieku 13 i 14 lat, którzy używając pistoletu gazowego, napadli na sklep spożywczy. Zażądali od właściciela pieniędzy i różnych artykułów spożywczych. Teraz ich losem zajmie się sąd dla nieletnich.

30 listopada 2009 roku funkcjonariusze Wydziału do Spraw Nieletnich Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna ustalili i zatrzymali 13 i 14-latka, podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Do zdarzenia doszło 26 listopada 2009 roku w jednym ze sklepów ogólnospożywczych na terenie dzielnicy Fabryczna. Dwóch sprawców wtargnęło do sklepu a następnie zagroziło jego właścicielowi użyciem pistoletu gazowego, żądając wydania artykułów spożywczych i pieniędzy. Z uwagi na zdecydowaną postawę właściciela, nie osiągnęli jednak zamierzonego celu. Po "nieudanej akcji" podejrzani uciekli ze sklepu. Po kilku dniach, zostali ustaleni i zatrzymani przez policjantów.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu osobie dorosłej grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Za swój czyn, 13 i 14-latek odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony