Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Płacił fałszywymi bonami towarowymi

Data publikacji 01.12.2009

Powielił bony na kserokopiarce, zrobił za nie zakupy. Na tym nie poprzestał. Ponowił próbę. Tym razem jego przestępcze działanie zostało ujawnione. Policjanci zatrzymali 22-letniego Przemysława S., który usłyszał już zarzuty oszustwa i podrabiania dokumentów. Został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zostali powiadomieni przez pracowników ochrony supermarketu o ujęciu oszusta. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce. Tam ustalili cały przebieg zdarzenia.

Okazało się, że 22-letni Przemysław S. zrobił zakupy, za które zapłacił bonami towarowymi, każdy o wartości 50 złotych. Po chwili powrócił do sklepu i uzupełnił zakupy. Tym razem również posłużył się bonami. Kasjerka nie przyjęła ich, ponieważ zauważyła, że nie są oryginalne. Były wykonane metodą kserograficzną. Kobieta wezwała ochronę. Klient kłócił się i nie chciał zapłacić za towar, który miał w kloszyku. W pewnym momencie zaczął uciekać z zakupami. Szybko wpadł w ręce pracowników ochrony. Wówczas wyszło też na jaw, że bony, którymi posłużył się wcześniej również nie były oryginalne.

Policjanci zabezpieczyli bony, a także towar z koszyka 22-latka i zatrzymali mężczyznę.

Przemysław S. usłyszał już zarzuty - oszustwa i podrobienia dokumentów. Prokurator zastosował policyjny dozór wobec podejrzanego.

(źródło: KSP)
 

Powrót na górę strony