Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Sałat" z "ożarowskiej" w rękach CBŚ

Data publikacji 02.12.2009

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali poszukiwanego 9 listami gończymi 29-letniego Mariusza S. ps. Sałat. Mężczyzna jest podejrzany między innymi o wymuszenia rozbójnicze, kradzieże z włamaniem, pobicia i handel narkotykami oraz o przynależność do grupy przestępczej. Grozi mu wieloletni pobyt w więzieniu.

W niedzielę w TVP Warszawa został wyemitowany program "Top Kryminał", w którym była mowa o poszukiwanym 29-letnim Mariuszu S. ps. Sałat. Za mężczyzną wystawiono dziewięć listów gończych. Był podejrzany o wymuszenia rozbójnicze, kradzieże z włamaniem, pobicia i handel narkotykami. Po emisji programu do policjantów Centralnego Biura Śledczego rozdzwoniły się telefony. Informacje przekazywane przez obywateli zostały bardzo dokładnie zweryfikowane. Wtedy właśnie funkcjonariusze wpadli na trop, który doprowadził ich na warszawską Ochotę. Wszystko wskazywało na to, że poszukiwany 29-latek ukrywa się w jednym z mieszkań w stolicy. Policjanci Centralnego Biura Śledczego przygotowali zasadzkę. Mariusz S. był zaskoczony widokiem funkcjonariuszy. Mężczyzna nie stawiał oporu przy zatrzymaniu. Natychmiast został przewieziony do policyjnej celi.

Z informacji Centralnego Biura Śledczego wynika, że 29-letni Mariusz S. ps. Sałat był członkiem tak zwanej ożarowskiej zorganizowanej grupy przestępczej, która została rozbita w 2008 roku. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od 2005 roku i wystawiono za nim dziewięć listów gończych.

Mariusz S. stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu wieloletni pobyt w więzieniu.

Czytaj również:

Zatrzymany niebezpieczny przestępca »

Powrót na górę strony