Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy napadu na kantor w Żninie

Data publikacji 02.12.2009

Wspólne działania policjantów z Przemyśla, Bydgoszczy i Żnina doprowadziły do zatrzymania czterech mężczyzn podejrzanych o napad na kantor wymiany walut w Żninie. Podejrzani wpadli, bo jeden z nich kierował samochodem po pijanemu, a w jego aucie policjanci znaleźli kilkaset tysięcy w różnych walutach i kominiarkę. Zatrzymanym grożą kary do 12 lat pozbawienia wolności.

To była jedna z rutynowych kontroli podczas porannej akcji "Trzeźwy Poranek". Na jednej z ulic w Przemyślu policjanci zatrzymali chryslera. Kierowca, 31-letni mężczyzna, był nietrzeźwy. Policjanci sprawdzili jego dane. Okazało się, że kierowca to człowiek z bogatą kryminalną przeszłością, karany za różne przestępstwa. Niedawno, bo w marcu br. wyszedł na wolność po odbyciu kary więzienia. Funkcjonariusze przeszukali samochód. Chrysler miał zamontowane tablice rejestracyjne z innego samochodu. W aucie były pieniądze - kilkaset tysięcy w różnych walutach: euro, dolary, korony szwedzkie, korony duńskie i norweskie. Policjanci znaleźli też kominiarkę i damską torebkę.

Kolejne sprawdzenia doprowadziły policjantów do Bydgoszczy. To w województwie kujawsko-pomorskim, w Żninie, kilka dni temu czterej przestępcy napadli na kantor wymiany walut. Okradli też pracującą w kantorze kobietę - to jej torebka była w chryslerze.

Wspólne działania kryminalnych z Bydgoszczy i Przemyśla doprowadziły do ustalenia, że mężczyzna i trzej jego znajomi wynajęli niedawno mieszkanie w Przemyślu. To właśnie tam zatrzymano trzech mężczyzn podejrzewanych o udział w napadzie na kantor. Śledztwo w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora w Żninie, prowadzi tamtejsza komenda Policji.

(źródło: KWP w Rzeszowie, w Bydgoszczy)
 

Film Zatrzymmani sprawcy napadu na kantor w Żninie

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymmani sprawcy napadu na kantor w Żninie (format flv - rozmiar 3.97 MB)

Powrót na górę strony