Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana kolejna uprawa konopi

Data publikacji 02.12.2009

Policjanci z Wrocławia, realizując działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono kilkanaście krzewów oraz ponad 1500 porcji marihuany. W sprawie zatrzymano 32–letniego mężczyznę, który teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

W jednym z pomieszczeń mieszkania, do którego funkcjonariusze wkroczyli z samego rana, znaleziono domowe cieplarnie, w których znajdowały się rośliny w różnej fazie wzrostu. Cieplarnie wyposażone były w specjalne urządzenia służące do naświetlania, ogrzewania i wentylowania.

Ponadto na miejscu policjanci znaleźli i zabezpieczyli łącznie ponad 1500 porcji marihuany oraz wagę elektroniczną i woreczki do porcjowania środków odurzających.

W sprawie tej funkcjonariusze zatrzymali 32–letniego mężczyznę, podejrzanego o nielegalną uprawę konopi i posiadanie narkotyków. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, w m. in. gdzie trafiały narkotyki.

Zatrzymany nie był wcześniej notowany. Teraz za czyny, których się dopuścił odpowie przed sądem. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi do 3, a w przypadku gdy przedmiotem przestępstwa jest znaczna ilość środków odurzających, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Taką samą karą zagrożona jest także nielegalna uprawa konopi.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony