Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po strzale ostrzegawczym

Data publikacji 02.12.2009

Szczecińscy policjanci na stacji paliw zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za rozbój i kradzieże rozbójnicze. Podczas zatrzymania 34-latek groził policjantom użyciem noża. Mężczyzna usłyszał już sześć zarzutów. Dziś zapadnie decyzja, co do zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania.

Wczoraj w nocy dyżurny szczecińskiej Policji otrzymał zgłoszenie o awanturze na stacji paliw przy ul. Ku słońcu. Na miejsce od razu został skierowany patrol. Okazało się, że mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia. Zabrał ze sobą kurtkę mężczyzny, z którym awanturował się na stacji. Gdy odchodził, zaczął ją rozdzierać i wyrzucać z kieszeni zawartość. Na to wszystko zareagowała ochrona stacji paliw. Wówczas mężczyzna wyciągnął nóż i groził jego użyciem. Zaraz po tym do akcji wkroczyli policjanci. Mężczyzna w dalszym ciągu trzymał w ręku nóż, wymachiwał nim w stronę policjantów i zagroził, że jak tylko się do niego zbliżą, to go użyje. Jeden z policjantów ostrzegł o możliwości użycia broni, jednak mężczyzna nie reagował na jego słowa. Ze względu na realne zagrożenie życia i zdrowia interweniujących funkcjonariuszy, jeden z nich oddał strzał ostrzegawczy w powietrze. Dopiero to spowodowało, że napastnik odrzucił trzymane w dłoni narzędzie. Policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Szczecina.

Po przewiezieniu do komisariatu Szczecin Pogodno okazało się, że zatrzymany jest poszukiwany przez komisariat Szczecin Niebuszewo za popełnienie trzech
przestępstw.

Mężczyzna noc spędził trzeźwiejąc. Wczoraj usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza policji z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz gróźb karalnych i uszkodzenia mienia. Dodatkowo ciążą na nim trzy zarzuty za rozbój i kradzieże rozbójnicze. Policjanci skierowali wniosek o trzymiesięczny areszt dla zatrzymanego.

(źródło: KWP w Szczecinie)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja