Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewozili ponad 0,5 kg narkotyków

Data publikacji 03.12.2009

Policjanci ze Szczecina zatrzymali 4 osoby w związku z posiadaniem narkotyków. Trzy osoby usłyszały już zarzuty, dwie z nich pozostają pod policyjnym dozorem, trzecia została tymczasowo aresztowana. W sumie zabezpieczono ponad pół kilograma narkotyków.

Policjanci z ogniwa wywiadowców uzyskali informację o tym, w jakim rejonie i jakim samochodem będą przewożone narkotyki. Zaczęli więc patrolować rejon, w którym, według informacji miało przejeżdżać wskazane auto. W pewnym momencie zauważyli samochód. Zatrzymali go do kontroli.

Już po otwarciu drzwi policjanci wyczuli wyraźną woń narkotyków. Zaczęli sprawdzać dokładnie wnętrze pojazdu. W reklamówce należącej do jednego z pasażerów znaleźli pakunek szczelnie owinięty folią. Jak się okazało, w środku było ponad pół kilograma marihuany. Na miejsce wezwano przewodnika z psem do wyszukiwania narkotyków. Przy pozostałych pasażerach funkcjonariusze odnaleźli nieznaczne ilości zarówno marihuany jak i amfetaminy.

Wszystkie cztery osoby zostały zatrzymane i przewiezione do Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo. Wszyscy noc spędzili w policyjnym areszcie. Następnego dnia troje zatrzymanych usłyszało zarzuty. Dwie z nich posiadania nieznacznych ilości narkotyków. Wobec tych osób zastosowano policyjne dozory. Trzecia osoba usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i została tymczasowo aresztowana.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Osobie, która posiada znaczne ilości grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

(źródło: KWP w Szczecinie)

 

Powrót na górę strony