Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy rzeczoznawca

Data publikacji 03.12.2009

Przyjmował reklamacje w sklepach, które prowadził. Sam je rozpatrywał, podając się w dokumentach za rzeczoznawcę. W większości przypadków reklamacje rozpatrywane były negatywnie. Policjanci z Bolesławca ustalili, że zatrzymany przez nich mężczyzna wydał ponad 200 podrobionych opinii.

Policjanci z Ogniwa dw. z Przestępczością Gospodarczą bolesławieckiej komendy powiatowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podrabianie dokumentów reklamacyjnych obuwia. Jak ustalili funkcjonariusze, 23-letni mężczyzna będąc współwłaścicielem dwóch sklepów z odzieżą i obuwiem w Bolesławcu, sam rozpatrywał reklamacje składane przez klientów.

Jak wynika z ustaleń, mężczyzna działał pod dwoma fikcyjnymi nazwiskami. Okazało się, że podejrzany wystawiał opinie jako rzeczoznawca, w których w większości przypadków nie uznawał podstaw do reklamacji obuwia. W nielicznych przypadkach sam naprawiał wadliwe obuwie. U podejrzanego policjanci zabezpieczyli pieczątkę i druki wystawiane przez fałszywego rzeczoznawcę.

Policjanci wykryli ponad 200 przypadków podrobionych opinii. Według ich ustaleń mężczyzna prowadził swoją przestępczą działalność na przełomie lat 2007-2009. Teraz podejrzany odpowie przed sądem za fałszowanie dokumentów. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony