Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadali na starsze osoby

Data publikacji 04.12.2009

Sąd Rejonowy w Sieradzu tymczasowo aresztował dwóch młodych ludzi podejrzanych o kilka brutalnych napadów na starsze osoby mieszkające na terenie powiatu sieradzkiego. Napastnikom grozi kara nawet 15 lat więzienia. Jak ustalili policjanci w napadach uczestniczył także 15 latek, który za swoje czyny stanie przed sądem dla nieletnich.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do pierwszego z napadów doszło 22 października br na terenie gminy Błaszki. Dwaj młodzi mieszkańcy gminy Błaszki weszli do domu samotnie mieszkającego mężczyzny i po pobiciu go skradli kilkaset złotych. Kolejnego napadu dopuścili się kilka dni później na terenie gminy Wróblew. Wspólnie z 15-letnim kolegą weszli do domu jednorodzinnego wybijając szybę w oknie. W tym czasie w budynku przebywało starsze małżeństwo. W czasie napadu wszyscy napastnicy mieli założone kominiarki. Grożąc domownikom nożem, skrępowali ich i przeszukali dom. Tak byli zajęcie penetrowaniem , że nie zauważyli ucieczki jednego z pokrzywdzonych. Mężczyzna ten wykazał się dużą dozą odwagi, uwolnił się z pęt i pobiegł po pomoc. Gdy bandyci zorientowali się, że go nie ma, wpadli w panikę i sami natychmiast uciekli zabierając pieniądze, telefon komórkowy oraz alkohol.

Kolejny napad na samotnie mieszkającego starszego mężczyznę na terenie gminy Błaszki, miał miejsce 29 listopada br. Zamaskowani w kominiarki młodzi ludzie weszli przez niezamknięte drzwi do domu i grożąc użyciem noża oraz używając siły fizycznej skradli niewielką ilość gotówki.

Już od chwili pierwszego napadu sprawa ta stała się priorytetową dla policjantów z Komisariatu Policji w Błaszkach, a także dla Wydziału Kryminalnego KPP w Sieradzu. W wyniku działań operacyjnych funkcjonariusze z Błaszek ustalili jednego ze sprawców a później jego wspólników. Cała trójka została zatrzymana. Sprawcom grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Nieletnim natomiast zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich w Sieradzu.

Niewykluczone, że przestępcom mogą zostać postawione inne dodatkowe zarzuty.

(źródło: KWP w Łodzi)
 

Powrót na górę strony