Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono kokainę, amfetaminę i marihuanę

Data publikacji 04.12.2009

Kryminalni z Koszalina zabezpieczyli 2,5 kilograma kokainy, marihuany i amfetaminy o wartości ponad 150 tys. zł. Policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który ukrył narkotyki w słoikach i pochował je w szafkach kuchennych. Zatrzymanemu grozi kara do 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego koszalińskiej komendy ujawnili środki odurzające w zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeniach. Próbując ukryć narkotyki, mężczyzna wsypał marihuanę i amfetaminę do kilku słoików. Szklane pojemniki pochował w szafkach swojego domu. Włożył je także do lodówki. Z kolei kokainę policjanci odnaleźli zawiniętą w folię i oklejoną taśmą.

Łącznie kryminalni zabezpieczyli w mieszkaniu kilogram amfetaminy, tyle samo marihuany i pół kilograma kokainy. Wartość odnalezionych narkotyków szacuje się na ponad 150 tysięcy złotych. Sama kokaina warta jest ponad 88 tys. zł.

Policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę. Przedstawili mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a następnie złożyli wniosek jego o tymczasowe aresztowanie. Dziś podejrzany stanie przed obliczem sądu, który zadecyduje o jego dalszym losie.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Szczecinie)

Powrót na górę strony