Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu zatrzymany

Data publikacji 05.12.2009

Niespełna doby potrzebowali goleniowscy policjanci aby ustalić i zatrzymać mężczyznę, który napadł na sklep monopolowy. W trakcie przesłuchania 18-latek przyznał się do napadu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do napadu doszło w środę o godzinie 20:00 w Goleniowie. Do sklepu monopolowego wtargnął mężczyzna. Na głowie miał kominiarkę, a w dłoni trzymał pistolet skierowany w stronę ekspedientki. Zażądał wydania pieniędzy, a kiedy sprzedawczyni mu je dała – wybiegł ze sklepu.

Komendant Powiatowy Policji w Goleniowie skierował do wykrycia sprawcy napadu kilkunastu policjantów. Po niecałej dobie, po wykonaniu żmudnych i drobiazgowych czynności, policjanci ustalili, zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie podejrzewanego o napad 18-letniego mieszkańca Goleniowa. Odzyskali większości skradzionychpieniędzy. Ponadto funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli użytą do napadu kominiarkę orz pistolet, który okazał się bronią pneumatyczną, łudząco podobną do broni palnej.

W trakcie przesłuchania 18-latek przyznał się do dokonania napadu. Był wcześniej karany, jako nieletni, za przestępstwa.

Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

(źródło: KWP w Szczecinie)
 

Powrót na górę strony