Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dostawcy heroiny zatrzymani

Data publikacji 06.12.2009

Policjanci zatrzymali dwoje mieszkańców Warszawy, który zaopatrywali w heroinę odbiorców z Łodzi. Oboje mają bogatą przeszłość kryminalną i odpowiadali wcześniej za przestępstwa narkotykowe. Zostali już tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące . Grozi im do 15 lat więzienia.

Akcja była kontynuacją działań związanych z zatrzymaniem 13 listopada w Łodzi mężczyzny przewożącego narkotyki z Warszawy. Chciał on wówczas rozjechać na ulicy Brzezińskiej interweniujących policjantów. Policjanci prowadzili dalsze działania, zmierzające do zatrzymania samych dostawców. W końcu zebrany materiał dowodowy pozwolił zatrzymać dwoje hurtowników tego narkotyku.

W rękach policjantów znaleźli się 26-letnia kobieta i 23-letni mężczyzna. Kobietę zatrzymano w okolicach jej domu na Śródmieściu, mężczyzna zaś trafił w ręce operacyjnych na Pradze. Zebrane w tej sprawie dowody świadczą, że zatrzymani trudnili się hurtową dystrybucją narkotyków w okresie od listopada 2008 do listopada b.r.

Policjanci podejrzewają, że para wprowadziła do obrotu blisko 2600 gramów heroiny. Jej czarnorynkowa wartość to ponad 500 tysięcy złotych. W mieszkaniach handlarzy zabezpieczono prawie 8000 złotych na poczet przyszłych kar. Oboje zatrzymani mają bogatą przeszłość kryminalną i odpowiadali wcześniej za przestępstwa narkotykowe. Zostali tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące . Grozi im do 15 lat więzienia.

(źródło: KWP w Łodzi)
 

Powrót na górę strony