Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał piłkarskich zmagań służb mundurowych

Data publikacji 08.12.2009

W Mielnie odbyły się VI Halowe Mistrzostwa MSWiA w Piłce Nożnej. Organizatorami zawodów byli: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie, ZW NSZZ Policjantów w Szczecinie oraz Polska Federacja Sportu Gwardia. Do sportowej rywalizacji stanęło 9 drużyn policyjnych i jedna złożona z funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji z Krakowa.

Wszyscy piłkarze to kibice sportowi. Cześć z nich w przeszłości miała do czynienia z piłką nożną i teraz w ramach hobby kontynuuje swoją przygodę z futbolem.

Zanim doszło do rozgrywek o najwyższe miejsca amatorzy piłki nożnej rozegrali 28 meczy torujących najlepszym drogę do finału. Faworyci do medali starli się na boisku w piątek po południu. Do boju o trzecie miejsce stanęła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie i Centralnego Biura Śledczego z Warszawy. Po zaciętej walce zwycięstwo odniosła reprezentacja ze stolicy i to na szyjach jej zawodników zawisły brązowe medale.

O pierwsze miejsce walczyły zespoły Państwowej Straży Pożarnej i Komendy Wojewódzkiej Policji z Krakowa. W trakcie finałowego pojedynku emocje sięgały zenitu. Dwudziestominutowe spotkanie nie wyłoniło zwycięzcy, stąd zarządzono pięciominutową dogrywkę. Mimo usilnych prób żadna z drużyn nie potrafiła umieścić piłki w bramce przeciwnika. Doszło więc do pojedynku na rzuty karne, w którym lepsi okazali się zawodnicy z Krakowa, stając tym samym na najwyższym stopniu podium. Serdecznie gratulujemy!

Ceremonię zamknięcia turnieju poprowadził Komendant Miejski Policji w Koszalinie. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie generała Wojciecha Olbrysia pogratulował wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników, sportowej pasji i ducha walki fair play. Z jego rąk puchary i medale odebrali zawodnicy najlepszych zespołów. Były też wyróżnienia indywidualne. Najlepszym bramkarzem został Zbigniew Dulba z KWP Kraków, Najlepszym Zawodnikiem Rafał Gnap z KWP Szczecin, a Najlepszym Strzelcem Piotr Hołub z drużyny Państwowej Straży Pożarnej. Tytuł Drużyny Fair Play przypadł policjantom z KWP Wrocław, a Zawodnikiem Fair Play okrzyknięto Sebastiana Michalkiewicza z warszawskiego CBŚ.

Wszyscy zawodnicy wyjechali z Mielna w dobrych nastrojach. Większość z nich zapowiedziała już swój udział w przyszłorocznej edycji mistrzostw.

(Źródło: KMP Koszalin)

Powrót na górę strony