Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w narkobiznes

Data publikacji 09.12.2009

Policjanci z CBŚ zatrzymali kolejne 8 osób do sprawy grupy przestępczej handlującej narkotykami na dużą skalę. Grupa działająca na terenie woj. lubelskiego i mazowieckiego ma na swoim koncie obrót marihuaną, amfetaminą i tabletkami ekstazy, a także handel sfałszowanymi dokumentami praw jazdy. Łącznie do tej sprawy zatrzymano 40 osób. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Kolejna realizacja Centralnego Biura Śledczego w sprawie grupy przestępczej handlującej narkotykami tym razem miała miejsce w Janowie Lubelskim i Lublinie. Wczoraj do tej sprawy zatrzymano kolejne osoby - 8 mężczyzn w wieku 25 - 50 lat. Zatrzymania miały miejsce w ich prywatnych mieszkaniach i miejscach pracy. Zostali oni już doprowadzeni do prokuratury. Usłyszeli zarzuty obrotu narkotykami znacznych ilości.

Sprawa wciąż przynosi nowe ustalenia. Rozbicie tej grupy to jeden z większych ciosów w narkobiznes na tym terenie. Jak ustalono, grupa rozprowadzała narkotyki takie jak: marihuana, amfetamina oraz tabletki ekstazy. Większość z tych substancji sprowadzana była z Holandii. W trakcie prowadzonego śledztwa ustalono, że grupa korzystała także z innych nielegalnych źródeł dochodu. Mając ustalonych klientów za wschodnią granicą kraju, mężczyźni załatwiali im fałszywe prawa jazdy.

Wcześniejsza realizacja w tej sprawie miała miejsce pod koniec maja br. Wtedy to w ręce śledczych wpadło 17 osób. Wówczas do jednego z dynamicznych zatrzymań doszło na ulicach Kraśnika, gdzie uciekający mercedes staranował policyjny samochód. W trakcie tej realizacji funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli mienie podejrzanych - samochody osobowe.

Śledztwo, które prowadzone jest przez policjantów Centralnego Biura Śledczego pod nadzorem zamojskiej Prokuratury Okręgowej, dotyczy obrotu narkotykami na terenie województwa lubelskiego oraz mazowieckiego. W sumie do tej sprawy zatrzymano łącznie 40 osób, wobec 20 zastosowano tymczasowy areszty. W stosunku do pozostałych – dozory i poręczenia majątkowe. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(źródło: KWP w Lublinie)

Powrót na górę strony