Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali 6 osób, zabezpieczyli 0,5 kg narkotyków

Data publikacji 10.12.2009

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 6 osób podejrzewanych o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Zabezpieczyli m.in. około 0,5 kg marihuany, 50 gramów amfetaminy, a także 10 tys. zł, które mogą pochodzić ze sprzedaży narkotyków. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do lat 8 pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim ustalili, że na terenie pow. starachowickiego może dojść do transakcji narkotykowej. Policjanci obserwowali trzy podejrzane samochody, w chwili gdy najprawdopodobniej miało dojść do transakcji, zatrzymali 6 siedzących w nich mężczyzn.

Osoby zatrzymane to mieszkańcy powiatów ostrowieckiego i skarżyskiego. Przy jednym z mężczyzn funkcjonariusze znaleźli torbę foliową, w której znajdowało się około 0,5 kg marihuany. W jednym z samochodów ujawnili ponadto 98 butelek spirytusu bez polskich znaków akcyzy.

Po przeszukaniu mieszkania, należącego do jednego z zatrzymanych, kryminalni znaleźli ok. 50 gramów białej substancji, która okazała się amfetaminą, wagę elektroniczną, a także zabezpieczyli 10 tys. zł w gotówce. Pieniądze prawdopodobnie pochodziły ze sprzedaży narkotyków.

Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

(źródło: KWP w Kielcach)

Powrót na górę strony