Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Samochodowa „dziupla” rozbita

Data publikacji 10.12.2009

3 osoby zatrzymane i odzyskana toyota skradziona dzień wcześniej z warszawskiej Pragi - to wynik przeprowadzonych wczoraj działań policjantów z Wołomina. Funkcjonariusze zabezpieczyli również dwa inne samochody noszące ślady przerabiani pól numerowych. Teraz sprawdzają, od jak dawna mężczyźni trudnili się tym przestępczym procederem i gdzie trafiały zdemontowane przez nich części samochodowe.

Wczoraj kryminalni z Wołomina przeprowadzili działania skierowane przeciwko przestępczości samochodowej. Praca operacyjna oraz uzyskane informacje pozwoliły funkcjonariuszom na wytypowanie i kontrolę miejsc, gdzie mogą znajdować się „dziuple” samochodowe na terenie powiatu wołomińskiego. Do funkcjonariuszy z komisariatu w Tłuszczu dotarła informacja o „dziupli” zorganizowanej na jednej z posesji w miejscowości Dobczyn. Od razu postanowili sprawdzić tę wiadomość. Po kilku godzinach intensywnej pracy operacyjnej, licznych ustaleniach i sprawdzeniach byli już pewni, że w metalowym garażu rozbierany jest właśnie na części samochód. Przystąpili do działania.

Kiedy wkroczyli na posesję stojący przy dostawczym lublinie młody mężczyzna na widok policjantów, przeskoczył przez ogrodzenie i uciekł. W garażu stała częściowo rozebrana toyota rav 4. Dwóch mężczyzn zajętych było demontowaniem poszczególnych części auta. Byli tak zajęci swoją pracą, że nawet nie zauważyli wejścia funkcjonariuszy. Kompletnie zaskoczeni nie próbowali nawet uciekać. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że samochód został skradziony dzień wcześniej i poszukiwany jest przez policjantów z warszawskiej Pragi. Funkcjonariusze znaleźli również tablice rejestracyjne skradzione w sierpniu 2009 r. na terenie Wilanowa. Pojazd i części trafiły na policyjny parking, 24-letniego Daniela K. i 18-letniego Szymona Z. przekazano do policyjnego aresztu. W ręce funkcjonariuszy wpadł również trzeci z organizatorów samochodowej „dziupli” 27-letni Rafał M.

Funkcjonariusze sprawdzają teraz, od jak dawna mężczyźni trudnili się tym przestępczym procederem i gdzie trafiały zdemontowane przez nich części samochodowe. Jeszcze dziś mężczyźni zostaną przesłuchani, o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Kolejne działania kryminalnych to zabezpieczona na terenie Zielonki toyota yaris oraz w Grabiu Starym peugeot 407. Sprawdzenie pojazdów a w szczególności elementów nadwozia z numerami identyfikacyjnymi, potwierdziło przypuszczenia policjantów. Pojazdy mogły pochodzić z przestępstw. Funkcjonariusze zabezpieczyli samochody na policyjnym parking do badań mechanoskopijnych.

(źródło: KSP)
 

Powrót na górę strony