Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie również za napad sprzed dwóch lat

Data publikacji 10.12.2009

Policjanci z Łęcznej zatrzymali 22-letniego mężczyznę do sprawy napadu na ekspedientkę sklepu. Przed kilkoma dniami, grożąc kobiecie nożem ukradł kilkaset złotych. Jak się okazało, ten sam mężczyzna dokładnie dwa lata temu – 10 grudnia 2007 r. - napadł na bank i ukradł 10 tys. zł. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Policjanci z Łęcznej zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o napad na ekspedientkę jednego ze sklepów spożywczych. Do tego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek. Do sklepu wszedł młody mężczyzna, wyjął nóż i grożąc sprzedawczyni zażądał wydania pieniędzy. Następnie ostrzem noża uderzył w blat kasy fiskalnej, a z szuflady zabrał 300 złotych.

Kryminalni szybko wytypowali sprawcę napadu i zatrzymali go w jednym z mieszkań w Lublinie. 22-letni Dawid K. trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj w trakcie prowadzonych czynności, okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie nie tylko ten napad. Ustalenia śledczych wskazały, że 22-latek jest także sprawcą napadu na jeden z banków w Łęcznej. Do tego zdarzenia doszło dokładnie dwa lata temu - 10 grudnia 2007 roku. Dwudziestoletni wówczas Dawid K. w kominiarce na głowie, razem ze swoim wspólnikiem, wszedł na teren placówki. Pracowników banku zastraszyli przedmiotem przypominającym broń. Dawid K. przeskoczył nad przednią szybą do pomieszczenia kasowego, skąd skradł 10 tys. zł.

22-latek przyznał się policjantom również do tego napadu. Dziś będzie doprowadzony do prokuratury. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Może mu grozić kara do 12 lat więzienia.

(źródło: KWP w Lublinie)

Powrót na górę strony